słowa kluczowe: Marian Banaś.
Polska2019.09.24 15:26 09.25 05:52

Sprawa Mariana Banasia-widziane z USA

   
 
Właściwą przyczyną usunięcia Banasia jest sprawa roszczeń Holocaust Industry, by taki kompetentny zawodowiec jak Banaś nie przeszkadzał im w okradaniu Polski.
 

Mariana Banasia poznałam w 1980 roku, kiedy przyszłam do Zarządu Regionu Solidarności Małopolskiej, która to znajdowała się na Al. Krasińskiego 31, niedaleko Jubilata. Pamiętam, że zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Nie przypominam sobie w tej chwili, czym on się zajmował, ale wymienialiśmy się książkami drugiego obiegu. W stanie wojennym był internowany, a później skazany i został osadzony w paskudnym więzieniu w Strzelcach Opolskich, gdzie przeprowadził skuteczną głodówkę wraz z innymi działaczami Solidarności. Nie wiem dokładnie czym się zajmował po wyjściu z więzienia, ale ponoć ostro działał. Fakt, że jedyną zewnętrzną oznaką działalności podziemnej Solidarności była prasa i książki wydawane w drugim obiegu, który to był jak się okazało później, prawie w całości kontrolowany przez SB.

Ponownie spotkałam Mariana Banasia tuż przed trzecią pielgrzymką do ojczyzny Jana Pawła II w 1987 roku. Był pełen nowych pomysłów na walkę z komuną i chciał mnie wciągnąć do swojej działalności, sle jakoś mi było nie po drodze, ponieważ składałam książki dla Oficyny Literackiej Henryka Karkoszy, jednego z najbardziej zasłużonych dla SB pracowników.

Następnie spotkałam Mariana Banasia, chyba na przełomie wieków, kiedy się przygotowywał do egzaminów na inspektora NIK. Przyjechałam wtedy na wakacje do Polski, więc mieliśmy troch ę czasu, by sobie porozmawiać dłużej. I to było moje ostatnie z nim spotkanie aż do wybuchu afery z nim w roli głównej w ostatnich dniach.

Od moich znajomych wiem, że jest on człowiekiem uczciwym, bardzo kompetentnym, nie dającym się sterować innym. Jest jednym z nielicznych działaczy pisowskich, którzy znaleźli się na stanowisku jako osoby kompetentne, jednym słowem zawodowcy. Druga taką osobą jest Pani Barbara Nowak, obecnie kurator oświaty w Krakowie.

Zastanawiałam się jak podejśc do sprawy Banasia, która wybuchła nagle, za pięć dwunasta przed wyborami.  Dlaczego uderzono właśnie w niego, oraz dlczego prezes PiS nie wziął w obronę długoletniego działacza oddanego partii, na którego można zawsze liczyć. Jakie może być drugie dno.

Przecież dla każdego myślącego Marian Banaś nie miał nic wspólnego z osobą, która była z Banasiem po wstępnej umowie sprzedaży pechowej kamienicy. Więc nie miał żadnego wpływu, co się tam działo w chwili obecnej i łączenie jego osoby z domem schadzek jest nie na miejscu.

Zagadkowe milczenie prezesa wydaje się dostarczać pewnych wskazówek. Otóż prezes prowadzony przez swoich nadzorców magdalenkowych, otrzymał rozkaz by pozbyć się Banasia. Dlaczego?

Otóż zbliża się finał wytężonej pracy Holocaust Industry i zawodowi wyłudzacze nie chcą mieć do czynienia z osobą kompetentną w dodatku na tak eksponowanym stanowisku jak prezes NIK, który to mógłby popsuć im geszeft na 300 miliardów USD. A od naszych wspólnych znajomych wiem, jaki był stosunek Mariana Banania do tych tzw. roszczeń bezdziedzicznych. Zaś po ujawnieniu notatki w sprawie roszczeń, wiemy że weszły one w fazę decydującą i po wyborach PiS jest zdecydowany zapłacić pieniędzmi polskich podatników. Więc ludzi takich jak Marian Banaś, należy eliminować, by będąc na eksponowanym stanowisku nie przeszkadzali w geszefcie stulecia. Ciekawa jestem, kto Banasiowi doradził bezpłatny urlop. Poniważ nie chce mi się wierzyć, by wobec tak zmanipulowanych i dętych zarzutów zdecydował się osobiście pojść na bezpłatny urlop, zwłaszcza kiedy PiS i tak ma zapewnione zwycięstwo w wyborach, bo przecież średnio rozgarnięty uczeń szkoły podstawowej wie, że wybory w Polsce są ustawiane, zaś ciężar rzeczywistej władzy jest poza osobami pełniących funkcje wynikające z tych właśnie wyborów.

Przecież już teraz wyraźnie widać, jak dęta sztucznie jest sprawa Mariana Banasia, zaś głównym punktem zaczepienia jest to, jakoby Banaś dobrze wiedział o pokojach wynajmowanych na godziny. Banaś oświadczył, że idzie dla sprawy na bezpłatny urlop, do chwili wyjaśnienia całęj afery. Jestem prawie pewna, że sprawa zostanie zamknięta po sfinalizowaniu roszczeń żydowskich grupy Holocaust Industry, zaś Marian Banaś zostanie oczyszczony z zarzutów.

 

420 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Re: Sprawa Mariana Banasia-widziane z USA   
Ikulalibal, 2019.09.25 o 09:59
//Właściwą przyczyną usunięcia Banasia jest sprawa roszczeń Holocaust Industry//

Doprawdy? doprawdy nie czuje pani że w faktach które ostatnio ujrzały światło dzienne jest coś głęboko niestosownego? ( z głównym akcentem na "głęboko" )
Co niby ma wynikać z tego że znała pani inkryminowaną osobę 40 lat temu? co?! że był energicznym,pełnym młodzieńczego maksymalizmu chłopakiem więc teraz po upływie 40 lat na mur pozostał takim samym człowiekiem?
Niech pani mówi to 16-latkom bo my ludzie dorośli mamy już własne obserwacje na temat czasu i jego niszczącego wpływu na ludzkie charaktery.
Moim zdaniem ten cały Banaś to klasyczny przykład orwelowskiej świni.I tyle w temacie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Sprawa Mariana Banasia-widziane z USA   
finka, 2019.09.25 o 23:10
Jest możliwe, ze p.Banaś został wrobiony, a przygotowania trwały od dłuższego czasu, był niewygodny nie tylko dla Holocaust Industry. Autor reportażu Bertold Kittel jest jednym z najmniej wiarygodnych dziennikarzy w Polsce a znany z tego, że wykonuje zadania, ostatnio prowokacja z wafelkowymi faszystami świętującymi urodziny Hitlera, sprawa chyba jeszcze się toczy. Pamiętam też sprawę Szeremietiewa, którą rozdmuchał w Rzepie, kłamstwa i pomówienia i lat trzeba był, żeby Szeremietiew (choć nie z mojej bajki) się oczyścił.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcja bloga: Atom   RSS  ↑ do góry ↑